Okey Girişi

Kayıt Ol

En İyi Oyuncular

Kullanıcı Sıra
_Zertar_

_Zertar_

172144 Puan

DeNiZ____

DeNiZ____

159149 Puan

bugican

bugican

138467 Puan

ahıstanbul

ahıstanbul

73158 Puan

_SıZı_

_SıZı_

72684 Puan

Popüler Yazılar

 • Okey BuL

  Her geçen gün internette daha kolay ve daha çabuk okey oynayabilmek için yeni yeni siteler…

  234

 • Oyun Okey

  OkeyBul.Net Nedir?  OkeyBul.Net bir okey oynama sitesidir. Okey oynarken canlı sohbet etme ve radyo dinleme…

  183

 • Javasiz Okey, Yeni Okey Oyna

  Javasız Okey Sitesi İnternet üzerinden oyun oynayanların en çgood enough keyif alarak oynadığı oyunlardan birisi…

  159

 • Okeye4 Okeyedört Aranıyor

  Okey internet ortamında en çok oynanan oyunların başında geliyor, okeyi internetten oynayanların sayısı da buna…

  140

Oyun Okey

Oyun Okey

admin 184

OkeyBul.Net Nedir? 

OkeyBul.Net bir okey oynama sitesidir. Okey oynarken canlı sohbet etme ve radyo dinleme seçenekleri de bulunmaktadır. İçerisinde yüz bir okey, renkli okey ,online okey ve düz okey gibi farklı seçenekler bulundurmaktadır. Özellikle pandemi döneminde insanların evde kaldığı zamanlarda biraz olsun dünyadan uzaklaşıp zaman geçirmeleri için iyi bir alternatiftir. Kendi içerisinde bir top on sıralaması da bulunmaktadır. Nu sırada en çgood enough puan toplayan on kişi listelenmektedir. Okey oynarken masadaki diğer oyuncular veya lobideki diğer oyuncular ile sohbet edip, radyo da dinleyebilirsiniz. 2021 yılında OkeyBul.Net tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda OkeyBul.Net’a İnstagram, Youtube, fb gibi sosyal medya mecralarından da ulaşabilirsiniz. Fazla uzatmadan Okeybul.net pandemide insanların zaman geçirmesi için iyi bir seçenektir.

 

Okeybul.Net de 101 Okey nedir nasıl oynanır?
Yüz bir okey dört kişi ile birden101 okey tur ile oynanır. Bu oyunda istenen sonuç mümkün olduğu kadar az puan alarak oyunu kazanmaktır. Tüm turların sonunda en az puanı kazanmış olan oyuncu oyunun kazananıdır. Puanlar eldeki kalan taşların üzerindeki sayılarla hesaplanır (örneğim: bir adet siyah 3 = 3 üç puan, bir adet okırmızı eleven = 11 puan). Oyun destelerden çekecek taş kalmayıncaya kadar oynanabileceği gibi kişilerden birinin elini bitirmesi ile de tamamlanabilir. Oyun belli başlı turlardan oluşur. (Örneğin: üç, beş, yedi, dokuz veya on bir tur) tüm turlar kişilerden birinin elini tamamlamasına kadar devam eder.

 

Renkli okey nedir nasıl oynanır?
Oyunu oynayan kişi grubunun belirteceği renge göre sarı – siyah ya da okayırmızı – yeşil benzeri renk gruplandırmaları bitirildiğinde iki katı ceza verilir. Bu de demek oluyor ki elini bitiren oyuncu ortaya bıraktığı taş sarıysa ve oyunun başından beri okeyin rengi olarak sarı belirlenmişse bu olayda kaybeden kişi veya kişiler iki katı cezalandırma puanı alırlar.

 

Düz okey nedir  Okeybul.Net de nasıl oynanır?
En bilinen türünde iki sette toplam yüz altı adet taş bulunur. Taşlar, birden on üçe kadar numaralandırılmış olup dört ayrı renge sarı, siyah, okayırmızı, mavi renklere ayrılmıştır. Her rakamdan ikişer adet bulunur. Bulunanların yanı sıra bütün taşlar içerisinde toplam iki tane ‘yalan okey‘ advertı verilen taşlar da vardır. Oyunun başında bir kişiye on beş, kalan üç kişiye on dört taş dağıtılır. Istakasında on beş taş bulunan kişi oyuna başlar ve taş çıkartır. Kişiler her bir turda masadan veya birbirlerinden (bir önceki kişiden) üst üste konulmuş haldeki taşlardan bir tane taş alır ve ıstakasından bir tane taş çıkararak sahip olduğu taşları tamamlayıp oyunu bitirmek için çalışır. Oyunun daraldığı zaman zarfında elinde okey bulunan kişi asıl jokeri yere atıp bitti okey diyebilir. Yalancı okey taşı ile masada açılan okey art arda perde kullanılmaz. Ancak kimse birbirinin ıstakasındaki taşları bilemez ve göremez.

Genel
Cevap bırakın