OYUN için diğer yazılar

Tavla - Tavla Oyna -Tavla Sitesi

Tavla - Tavla Oyna -Tavla Sitesi

Tavla Oyna'mak için En Güzel canli Tavla Oynama Sitesinimi ariyorsunuz Okeybul Tavla Sitemizde Üye Olmadan Tavla Oynayabilirsiniz. Online Tavla Sitesin de İndirmeden canli olarak Tavla Keyfini sürebilirsiniz.

Tavla Oyna
Tavla, geçmişten bugüne babadan oğula kalan milli oyunlarımızdan biridir. 
Tavla her gencin öğrenmek istediği bir oyundur. Tavla oynamak her yiğidin harcı değildir.


Kimilerine göre tavla oynamak belli bir strateji gerektirmekte olan tavla oyna sisteminde kimine göre ise hilenin tadına varılan "zar tutma" olarak adlandırdığımız bir hile ile oynanmaktadır. Bu strateji ve zar tutma kavramları ise her gencin ya da tavlaya yeni başlayan amatörlerin anında yapabileceği bir şey değildir. Kısaca oynadığınız tavlada kazanmak için sadece bilek gücü ve beceri yeterli olmamaktadır. Karşınızın hile konusundaki ataklara karşı da dikkatli olmanız gerekmektedir.
Örneğin; Ben tavla oynamayı babamdan öğrendim ve bir bayan olarak birçok erkekten daha iyi oynadığıma adım gibi eminim.
Hatta bazı arkadaşlarımla tavla oynarken aramızda geçen diyaloglardan bir iki örnek vereyim.


Arkadaşım: Oo gene zar tutmalar falan şerbetini akıtıyorsun tavlaya.
Ben:           Yahu ne alakası var siz tavla da yenince bilek ben yenince mi şerbet.
Bunun gibi pek çok diyaloglar sizin de başınıza mutlaka gelmiştir.  Çoğu zaman yenilen oyuncunun koltuğunun altına konulan tavla ise tatlı bir şaka haline gelerek gelenekselleşmiştir. Bazen kırılırsınız, bazen eğlenirsiniz, bazen sinirden deliye dönersiniz. Ama çoğu zaman hırs ve eğlence kaynağınız olur tavla oyunu
Her ne kadar erkek oyunu olarak bilinse de; tavla oynamak bir kadın için örgü örmeye benzer, örgüde insan nasıl psikolojik olarak rahatlıyorsa aynı şekilde; tavla oynamak da insani psikolojik rahatlatan bir tedavi şekli olmaktadır.
Günümüzde facebook tavla gibi sanal ortamda da oynanmaya başlanılan tavlanın iki çeşidi vardır. Bunlar: 


Erkek Tavlası: Bu tavla çeşidini oynamayı genelde herkes bilmez ve öğrenmesi zordur.
Kız Tavlası: Bu tavla çeşidini genelde herkes bilir. Öğrenmesi basittir.
Kısacası arkadaşlar tavla bir hayat felsefesidir. Oynanması basit gözüken bu oyun Facebook Tavla ile sizlere zar tutulmadan, bilek gücü kullanılmadan şansınıza ve zekânıza bağlı olarak web sitemiz aracılığı ile sunulmuştur. Zevkli ve hilesiz bir şekilde sohbet ederek yeni rakiplerle tavla oyna hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bizimle tavla oyna ve stresi at, eğlencenin tadına var.

Tavla Oynamak İstiyorum

Her zaman bünyesinde stresi, sıkıntıyı, dertleri barındıran hayat; deşarj olmak, beyninizi dinlendirmek, ortam değiştirmek kısaca anlık da olsa reset atmak, her şeyi unutmak için yeni eğlence ve uğraşlar aratır. Genel olarak hobi başlığı altında toplanan bu özel zevklerimiz arasında ilk sırayı internet almaktadır. İnternet ortamına can sıkıntısından gelen ziyaretçilerin ortak noktası genellikle can sıkıntısı olmaktadır. 
Kimileri sohbet etmekten hoşlanır, kimileri sosyal paylaşım sitelerinde gezer, kimileri online oyunları tercih eder. www.facebookokey.com siz değerli kullanıcılarımıza huzurlu, eğlenceli, güvenli bir ortamda sohbet, eğlence, arkadaşlık ve oyunu birleştirerek büyük bir özenle hazırladığı, canlı okey oyunu sistemini sunmaktadır.

Tavla oynamak istiyorum diyorsanız, sohbet edip yeni dostluklar edinmek istiyorsanız, eğlenmek ve aksiyonu yaşamak istiyorsanız; zor ve sıkıcı üyelik sistemi bulunmayan üstelik bedava okey oyunu oynayabileceğiniz web sitemiz tam sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile hazırlanmıştır. 
Okey oyunu oynamak istiyorum diyenler, canlı okey oyna sistemi ile istediği zaman aralığında arzu ettiği yerde anında web sitemize girerek oyuna başlayabilir. Ulusal oyunlarımız arasında olan Okey oyunu, İnternet üzerinden üstelik bedava olarak hizmetinize sunulmuştur.
Tavla oynamak istiyorum diyenler için web sitemizde farklı guruplar bulunmaktadır. Bu guruplara örnek olarak şunları verebiliriz:
Facebook Okey Salonu Tavla Gurubu
FacebookTavla oyna Salonu 101 okey 
Facebook Tavla Salonu Tavla Plus
Facebook Okey Salonu Çanak Tavla
Mynet Çanak Tavla 
Facebbok Tavla Salonu Sanal Tavla
Facebook Tavla Salonu Karadeniz Tavla
Tavla Salonu 
Bu guruplardan her hangi birine girerek; bir masaya oturup Canlı Tavla Oyna sisteminden yararlanabilmeniz mümkün. Otobüste giderken, yeraltı treni, yolda yürürken, iş yerinizde ya da arzu ettiğiniz her yerde, istediğiniz an okey oyununu ayağınıza getiren internet sitemiz, stresinizi atmanıza ve eğlenmenize hatta dinlemenize yardımcı olacak en büyük hayat koçunuz olarak parmaklarınızın ucunda, yanınızda bulunmaktadır.
Tavla oyunu oynamak istiyorum diyenler, hala ne bekliyorsunuz? Web sitemize girerek, canlı Tavla oyna sistemine dâhil olup üstünlüğünüzü kanıtlayın. Rakipleriniz sizi bekliyor.

Ekleyen: Şenel Tarih: 2/27/2016 Okunma: 2550