OYUN için diğer yazılar

Online Okey Sitesinde indirmeden Okey Oyna

Online Okey Sitesinde indirmeden Okey Oyna

Online okey sitesinde indirmeden okey oynayabilceginiz okey sitemizde üye olmadan okey oynayabilirsiniz. En Kaliteli Okey Sitesinde Okey Oyunu Oynamak için sitemizi ziyaret ediniz.

Okey Oyunu Oyna

 

            Birçok kişinin şu günlerde oynamaktan vazgeçemediği oyunlardan bir tanesi okey olmaktadır. Okey hem canlı olarak hemde internetin başında oynayabileceğiniz bir türü olup canlı oynayamadığınızda veya oynayacak kimse bulamıyorsanız, direkt olarak internetten oynayabilirsiniz. İnternete girdiğinizde okey oyunu oyna diye yazdığınız zaman, karşınıza birçok bedava okey oynayabileceğiniz siteler çıkacaktır. Okey oyunu keyifli olduğundan herkesin tercih ettiği bir oyundur. Hatta birçok kişi eskiden tavla ve benzeri oyunlar oynarken, artık herkes neredeyse sadece okey oyunlarına yönelmektedir. İçinde biraz matematiksel hareketler barındıran, fakat yinede oynamaktan vazgeçemeyeceğiniz ve internet üzerinden birçok rakip bulabileceğiniz bir oyun türüdür. Okeyin uzun bir tarihi bulunmaktadır, fakat daha ancak birkaç yıldır birçok kişi oynamaya başladığı için, yeni bir oyunda denebilir.

            Okey oynamaya başladığınızda vaktin nasıl geçtiğini bile anlayamıyorsunuz. Oyunları oynuyorsunuz, kaybediyorsunuz, kaybettikçe hırslanıyorsunuz ve tekrar oynamaya devam ediyorsunuz ve kazanınca bu sefer tekrar kazanabilme düşüncesiyle tekrar oynamaya devam ediyorsunuz. Alışkanlık haline gelen bir oyun olup bırakamıyorsunuz. Siz bırakmak isteseniz bile o sizi bırakmıyor. Keyifli olduğu için zaten bırakmak istemiyorsunuz. Okey oyunu bir süre sonra tamamen bir alışkanlık haline gelecektir ve her gün oynamak isteyeceksiniz. Oynadıkça oynayasınız gelecek ve masa içerisinde bile rakiplerinizi bıktırmaya çalışacaksınız. Okey oyunu hem zevkli ama aynı zamanda çok iyi düşünerek oynamanız gerekiyor. Atılan taşların hepsini takip etmeniz lazım.

            Oyunu oynamak kolay, fakat yanlış oynadığınız taktirde cezalar alıyorsunuz, bu sebeple oyunu takip ederek hiçbir şeyi kaçırmamanız gerekiyor. İnternet üzerinden okey oynadığınızda bilgisayar her şeyin daha hızlı hareket etmesini sağladığı için diğer kişilerin attığı taşları göremiyorsunuz, bu yüzden daha heyecanlı oluyor. Turları bekliyorsunuz ve yanlış oynamamaya çalışıyorsunuz. Okeyoyunu diye yazdığınız zaman, bütün sitelerde olan oyunların linkleri karşınıza çıkmaktadır. Hangi siteden oynarsanız oynayın okey oyunları aynıdır, fakat okey oyunu o kadar klasik oldu ki, artık oyun tasarımcıları bile okeyin farklı versiyonlarını çıkarmaya çalışıyorlar. Farklı ceza yöntemleri ve farklı ödüllendirmeler koymaya çalışıyorlar. Eğer sıkılıyorsanız okey tam sizlik bir oyundur. Oyuna giriyorsunuz ve saatlerce yorulana kadar oynuyorsunuz.

 

OKEY OYNAMA KÜLTÜRÜNÜ DEVAM ETTİREN KALİTELİ SİTE SİZLERE OKEY ZEVKİNİ YAŞATMAKTADIR

Okey oyunu taşlarla oynanılan bir zekâ oyunudur. Eğlence adı altında düşünce gücünü zorlayarak oynanılan bu oyun oldukça zevklidir. Geçmişten günümüze uzanan derin bir geçmişe sahiptir.  Her ne kadar düşünce gücüyle oynanansa da şansa bağlı olarak da değerlendirilmektedir. Kendine has bir oyun şekliyle oynanılan bu oyun kişiler arasında rekabet olgusunu da yarattığı için daha cazip bir hal almaktadır. Gelişen teknolojiyi yakından takip eden bir toplum olarak oyun alanında köklü değişimler saçalayıp oyun imkânlarını internet üzerinde oynanılma kolaylığını elde etme imkânını yakalamışızdır. Kusursuz ve sorunsuz bir şekilde eğlenceyi rahatlıkla yaşamanız adına sizlere okey oynama keyfini yaşatan OkeyOyna.tk kendini kanıtlamış güçlü bir site konumundadır.

Okey Oyna Tk kullandığınız teknolojik cihazlarla internet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve pratik bir yolla zorlamadan oyuna dâhil olarak keyifle oynama olanaklarını sizlere sunmaktadır. Görsel olarak okey taşlarında oluşum sağlayan tüm renkler ve taşlar kusursuzca sizlere sunularak hatasız bir oynama şeklini elde etmeniz sağlanmaktadır. Okey oynama keyfini geniş salon imkânlarıyla size sunması da taşıdığı kalitenin bir göstergesidir. Kısımlara ayrılan salonlar numaralandırılmış şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu da size uygun nitelikteki salonu kolayca seçme şansını size sunmaktadır.  Sitede sunulan hizmetlerden biri de oyun oynarken daha fazla keyif almanız için radyo dinleme imkânı sunulmaktadır. Müzik dinleyerek okey oynama keyfini sizlere sunarken sohbet etme olanaklarını da sizlere beraberinde sunmaktadır. Bulunduğunuz bu keyifli ortamla sosyal yaşantınızın omuzlarınıza yüklediği stresten uzaklaşarak samimi ve sıcak bir ortamda okey oynama kültürünü devam ettirmek adına oyun keyfini yaşayarak doyumuna varmanız sağlanılmaktadır.

OkeyOyna Tk Genel sizlere saygı çerçevesinde kaliteyi yüksek kılmak adına kurallı bir şekilde hareket edilen bir ortam sunmaktadır. Bu sadeye daha sorunsuz bir okey oynama keyfini elde etmeniz sağlanılmaktadır. Zaman konusunda problem yaşarak okey oynama keyfinden yoksun kalan kişiler için zaman harcanmadan oynanılması sağlanılan okey farklı kültürlerdeki birçok insanla tanışarak kaliteli bir okey oynama ortamını yaşamanızı sağlamaktadır.

Okey Oyna

 

            Kim okey oynamayı sevmez, herhalde sevmeyen kimse yoktur. Ya canlı olarak dört kişi bir masa başında oturarak oynarsınız ya da internet üzerinden tanımadığınız rakiplerle oynayabiliyorsunuz. Okey oyunu gerçekten çok zevklidir ve saatlerce oynayabileceğiniz bir masa oyunudur. Artık bilgisayar üzerinden oynanabildiği için, sıkıldığınız her an girip oyun oynayabiliyorsunuz. İnternetten oyuna girdikten sonra okey oyna seçeneğine bastığınızda anında oynamaya başlayabiliyorsunuz. İsterseniz yeni bir masa açabilirsiniz, isterseniz oyuncuların terk ettiği masalara girebilirsiniz veya oyuncu bekleyen bir masaya girebilirsiniz. Okey oyunlarında düz okey bulunmaktadır ve 101 okey bulunur. 101 okey biraz daha matematiksel bir oyun olduğu için aslında birçok kişi bilgisayar üzerinden oynamayı seviyor, çünkü bilgisayar olduktan sonra, bilgisayar her şeyi hesapladığı için oyuncaya daha kolay oluyor.

            Okey oyunlarında her zaman dört oyuncu olması gerekiyor. Bilgisayarda oynarken bazen oyuncular sistemden çıkabiliyor veya bilgisayarında bir sorun olduğu için giremeyebiliyor, fakat oyun esnasında biri oyundan çıkarsa, anında bilgisayar devreye giriyor ve bilgisayar ile oynamaya devam ediyorsunuz. Bu sayede oyunlarınız yarım kalmıyor ve sonuna kadar oynamaya devam edebiliyorsunuz. İster internet üzerinden oynayın istersenizde masa başında, ama okey oyunları her zaman çok zevkli olmaktadır. Alıştığınız zaman asla bırakamayacağınız bir oyun haline gelmektedir. Sıkıldığınız zaman veya yapacak bir şey bulamadığınızda okey oyunlarına girerek birkaç tur oynayabilirsiniz. Okey artık dünya çapında bilinen bir oyun haline gelmiştir.

            Artık o kadar çok kişi okey oynuyor ki oyun sistemi içerisine girdiğinizde yüzlerce kişi bulabiliyorsunuz. Oyuna girdiğiniz zaman asla boş bir masa bulamazsınız. Mutlaka birileri rakip bekliyor olacaktır veya oyunlar devam ediyor olacaktır. Oyuna girdiğinizde sizde kendi masanızı açabilirsiniz. Okeyoyna diye girdiğinizde anında oynamaya başlayabiliyorsunuz. Bazı okey oyunlarında çiplerle, yani sanal paralarla oynayabiliyorsunuz, bazı oyunlarda ise normal puanlarla oynuyorsunuz. Siz ne kadar çok kazanırsanız, çipleriniz veya puanlarınız o kadar çok artmaktadır. Buradaki amacınız çiplerinizi veya puanlarınızı arttırmak olması gerekiyor. Kolay değil ve alışana kadar puanınız kolay kolay artmayabilir, fakat oyuna alıştığınızda puanlarınız her oynadığınızda artacaktır ve daha çok oynayabileceksiniz. 

Okey Oyna

            Birçok kişi tavla, okey, dama ve benzeri vakit geçirici oyunlar oynamayı seviyor. Özellikle bugünlerde çok fazla rekabette olan oyunlardan bir tanesi okey olmaktadır. İnternete girip okey oyna dediğinizde bütün okey oyunlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Birçok sitelerde okey oyunları bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken siteye girip oyunlara üye olmanız ve oynamaya başlamak. Oyuna girdiğinizde birçok kişi bulabilirsiniz. Okey oynayarak birçok kişi vakit geçirebiliyor. Eğlenceli ve farklı rakiplerle oynayabiliyorsunuz. Okey oyunu yıllardan beri var olan bir grup oyunudur, fakat internet ortamına gireli daha ancak belki on yıl kadar olmuştur, fakat girdi gireli ise birçok oyunculara sahip oldu. Okey oyununun kurallarını bildiğiniz sürece her şey çok kolay olmaktadır.

            Dört kişi ile oynanan bir oyundur ve isterseniz düz okey oynayabilirsiniz, istersenizde 101 okey oyununu oynayabilirsiniz. Düz okey biraz daha kolay oluyor, fakat 101 okeyde biraz matematiksel hareket etmeniz gerekiyor. Okey oyununda kullanılan kelimeleride öğrendiğinizde her şey daha kolay oluyor ve daha hızlı oynayabiliyorsunuz. Okey normalde çok basit bir oyundur, sadece kurallarını ve oyun içerisinde kullanılan kelimeleri öğrenmeniz gerekiyor. Sonuçta oyun oynarken kelimeleri ve kuralları düşünerek oynarsanız, oyuna konsantre olamazsınız. Her oyunda aynı kurallar geçerlidir. Oyunu öğreniyorsunuz ve daha sonra seri bir şekilde oynamaya başlıyorsunuz. Okey hem internette, hem canlı, hemde akıllı telefonlarınızda oynayabileceğiniz bir oyundur, bu yüzden her zaman yanınızda gezdirebilirsiniz.

            Artık bütün oyunlar android telefon sistemlerine kayıtlı olduğunu için, sadece okey değil birçok oyunları telefonlarınızdan da oynayabiliyorsunuz. İnternete girip okeyoyna diye yazdığınız zaman karşınıza facebook dahil olmak üzere, birçok okey oynayabileceğiniz siteler çıkacaktır. Okey gerçekten çok eğlenceli olup artık milyonların bildiği bir oyundur. Matematikleri zayıf olan kişilerin bile oynayabileceği bir oyundur, çünkü internet üzerinden oynadığı zaman internet her şeyi hesapladığı için oyuncuya rahat geliyor. Okeyde dikkat etmeniz gereken durumlar sadece doğru taşları atmanız, rakiplerinize taş vermemek ve en önemlisi ise okey taşını atmamak. Okey taşını atarsanız, siz ceza alırsınız ve eğer rakibinizin işine yarıyorsa taşı yerden alıp kullanabilir, bu sebeple çok dikkat edin.

OKEY İÇİN BURAYA GELİN

Son zamanlarada internet üzeriden oyun oynamak çok eğlenceli bir hale geldi. Dışarı çıkmadan evde oynayabileceğimiz bir yönteme dönüştü. Okey oynarken ne denli eğlenebileceğiniz rakiplerinize ve oynadığınız ortama bağlıdır. Bu sebepten dolayı okey oynamak için kaliteli bir yer seçmelisiniz. Dolayısı ile internette bulunan okey salonlarını özenle seçmeniz gerecektir. Sıradan bir okey salonuna ulaşmak oldukça basittir. Bunun için arama motoruna okey oyna yazmanız yeterli olacaktır. Sayısız okey oyun salonları bulunan internette size uygun bir site bulmaya çalışmak ise çok meşaketli bir iştir. Sizin için büyük bir titizlik sonucu oluşturduğumuz web sitemiz mükemmel bir okey oyun salonudur. Burada okey oynarken çeşitli müzikler dinleyebilir, yeni yeni insanlarla tanışarak çok samimi dostluklar kurabilirsiniz. Web sitemizde her ilden ve her yaştan oyuncular bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sitemiz tarafından her oyuncunun oynadığı oyun kayıt altında tutularak oyuncunun düzey seviyesi çok rahat bilinebilmektedir. Bu sayede sizde kendinize uygun rakipleri kolayca seçebilirsiniz.

Yapılan son düzenlemelerle web sitemizde artık dört kişilik oyunların yanı sıra iki kişilik oyunlarda bulunabilmektedir. Karşı tarafa yakın bir dostunuzu bağlayarak onunla okey zevkini yaşayabilirsiniz. Günümüzde çocuklar kadar yetişkinlerde internet üzerinden çeşitli oyunlar oynayabilmektedir. Ancak yetişkinlere oranla çocuk oyunları daha fazla bulunmaktadır. Okey oyunları da yetişkinlere fazlası ile yetmektedir.

 Ellbetteki kalitesiz bir okey oyunu eğlendirmek yerine sizi daha fazla strese koyabilir. Web sitemiz içerik ve görsel olarak herkesin rahat bir şekilde kavrayabileceği düzeyde geliştirilmiştir. Sitemize giriş yaptığınız andan karşınıza çıkan kategorilerden okey oyna parametresine tıklayarak anından sorunsuz olarak okey oynamaya başlayabilirsiniz. Sitemizin verdiği hizmet bizzat oyuncularımız tarafından çok sık bir şekilde dile getirilmektedir. Sizde internette okey sitesi arayarak boş yere saatleriniz harcamak yerine sitemize girerek kolayca oyunumuza ulaşabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca sitemiz sizden bu konuda herhangi bir üyelik şartı aramamaktadır. Misafir oyuncu olarak da sitemize girerek bütün imkanlardan sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz. Buradaki oyunlar tamamen ücretsiz olup, büyük bir titizlik sonucu size sunulmaktadır. 

 

 

Ekleyen: OkeyBuL Tarih: 13.02.2015 Okunma: 3171