OYUN için diğer yazılar

OkeyBuL , OkeyBuL Genel Salon Okey Odası

OkeyBuL , OkeyBuL Genel Salon Okey Odası

OkeyBuL Okey Sitesinde Dilediginiz Odalardan birtanesini secerek Okeybul Genel Salon Yada Dilediginizi Secerek Okey Odalarinda Okey oyunu oynayabilirsiniz.

BİZİMLE OKEYE DÖNMEYE VE EĞLENCE VARMISIN

 

Oyun oynamak, insanların içgüdüsünde olan çocuğu, genci ve yaşlısı yani kısacası her yaştan insanın merakını cezp eden ve farklı bir hoş bir eğlence aracı. Her yaş için ayrı oyun türleri bulunmakta. Genç ve orta yaşların oyunların başında ise muhakkak okey oyunu gelmektedir. 4 kişi ile oynanan bu oyun oldukça eğlenceli. Oyun oynamanın insan zekâsına büyük fayda sağladığı ve beyini çalıştırarak, oyun oynayan insanda beyin jimnastiği yaptırdığı bilim adamlarınca yapılan deneylerle tasdikleşmiştir. Ayrıca oyun oynamak insanları rahatlattığı ve stresi yok ettiği için psikolojik olarak da son derece faydalıdır.   Eskiden kafelerde ve kahvehanelerde oynanan bu zevkli oyun artık günümüzde internetin yaygınlaşması ile online oynanan oyunların başında gelmektedir. İşte siz okey severlerin beğenisine sunmuş olduğumuz okeybul.com sitemiz ile oturduğunuz yerden Türkiye’nin neresinde olursanız olun ve hatta dünyanın neresinde olursanız olun sitemize ücretsiz üye olarak ve giriş yaparak okey oynamanın o hazzına varabilirsiniz. OkeyBul ile Genel Salon, Karadeniz  Salonu, Papatyam Salonu, Aşk Bahçesi ve Aile Salonu gibi birçok okey salonundan istediğinize girebilir ve farklı insanlarla okey oynamaya beklemeden hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Okey Bul size eğlenceli bir oyun oynama imkânı sunarken, oyun oynarken yeni arkadaşlıklar kurabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Okey oynadığınız oyundan aldığınız puanlar ile usta bir okeyci olduğunuzu ispat edebilirsiniz. Okey oyunu için bilgisayarınızda Java programının kurulu olması gerekmektedir. Eğer Java programı bilgisayarınızda yok ise sitemiz üzerinden programı indirerek kurulumunu yapabilirsiniz. Üye olmadan da okey oynayabileceğiniz bu siteden, üye olarak forum, güzel sözler ve sohbet bölümlerinden faydalanabilirsiniz. Sadece okey oynamak değil tabi sitenin misafirlerine sunduğu. Sizden bize gelen birbirinden güzel sözleri, içinden gelen ve bizimle paylaşmak istediğiniz yazıları bizimle paylaşarak içinden gelenleri herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.

 

  Okeybul ailesi olarak büyük bir aileyiz ve sizde ailemizin bir parçasısınız. Bu nedenle sizden gelen yazılar, duygu ve düşünceleriniz bizim için çok büyük önem arz etmektedir. Ziyaretçi defterine sitemiz ile ilgili duygu, düşünce ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca sizler için düzenlediğimiz forum kısmımız bulunmaktadır. Forum kısmına girip bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Yani okeybul.com sitesi size bir okeyden çok daha fazlasını sunmaktadır.

Kurulduğu ilk günden itibaren sizlerin iyi vakit geçirmesi ve eğlenmesi için hizmet veren OkeyBul ailesi olarak hep daha iyi ve kaliteli bir ortam sunmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Sizlerinde desteği ile internet üzerinden kaliteli ve seviyeli bir ortamda vaktinizin nasıl geçtiğini anlamadan okey oynamanın hazzına varırken, sitemiz üzerinden yeni dostluk ve arkadaşlıklar kurabilir ve diğer uygulamalar ile zamanın nasıl geçtiğini anlamadan hoş vakit geçirebilirsiniz. Sitemiz ile artık internetten okey oynamak çok daha güzel ve eğlenceli olacak.

EN İYİ OKEY OYUNLARI

   Son yıllarda popülaritesi en çok artan oyunlardan birisi de şüphesiz okey oyunudur.  Okey oyununun ilgi çekmesinin nedeni arkadaş ortamlarında toplanılıp hem muhabbet ederken hem de oyun oynayabilme şansı tanımasından kaynaklanır. Okeyin cazibesine takılanlar arkadaş ortamı bulamasalar da, bu oyunu oynayabilme şansına sahiptirler. Web sitemiz de Türkiye’nin her yerinden insanlar muhabbet kurma ortamı ile okey oynayabilme imkanı tanımaktadır. Bu sayede, facebook okey de olduğu gibi binlerce kişinin ziyaret ettiği ve karakterinize en yatkın arkadaşı seçebileceğiniz bir ortam oluşturduk. Uzun çalışmalarımız sonucunda okeybul.net adlı web sitemizin her kullanıcıya hitap edebilecek bir tasarıya ulaşmasını sağladık. Görünüş itibariyle hiçbir kargaşa içermeyen herkesin istediği her noktaya rahatça ulaşabileceği, binlerce kişinin ziyaret etse de,  sunucularındaki bant genişliği sayesinde tıpkı facebook okey de olduğu gibi kasmaması ve çökmemesi sağlanmıştır. Web sitemizde okey dışında birçok şey bulabilirsiniz.  Örneğin; bazı arkadaşlarımız okey oynamak yerine sadece muhabbet etmeyi, yeni arkadaşlarla tanışmayı seçer.

Böyle düşünen arkadaşlarımız, web sitemizin forum kategorisine aldığımız sohbet bölümünden, Türkiye’de ki binlerce insanla tanışım güzel sohbetlere imkân tanıyabilir. Bunun yanı sıra, Merak ettiğimiz sorular, güzel yazılar gibi kategorilerle diğer sitelerde olmayan bir şey yaptık. Bu kategoriler sayesinde okey.bul web sitesi  sanki kullanıcıların kontrolündeymiş gibi olup, sohbeti yönlendiren, yazıları paylaşan ve düzenleyen bir yapı inşa ettik. Bu yapı bilgisayara dokunmuş her kişinin yapabileceği kadar kolay bir biçimde tasarlanmıştır.  Okey oyunumuzda ise, hiçbir zaman arkadaş eksikliği sıkıntısı çekmeden istediğiniz an oyuna başlayabileceksiniz. Web sitemizin arka planında siz okey oynarken çalacak olan müzik, sıkılmanızı önleyecektir. Web sitemiz tüm bu hizmetlerini kesinlikle ücretsiz olarak sizlere sunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey sadece birkaç dakikanızı ayırarak yine ücretsiz biçimde web sitemize kayıt olmaktadır.

 

   Kayıt olurken hiçbir özel bilginizi girmenize gerek yoktur. Web sitemizdeki oyunlar Java tabanlı olduğundan oynarken Java sun yazılımını indirmeniz gerekir. Okeybul.com yöneticileri bu ayrıntıyı da düşünerek java sun indirebilmeniz için bir kategori düzenlemiştir. Bu kategoriye girerek java sun yazılımını indirip oyunları donmadan ya da kasmadan düzgün biçimde oynayabilirsiniz. Sitemizde üyelik tarihiniz ilerledikçe veya siz oyunlarda ilerledikçe Çalışkan, Verimli, Abone, Tiryaki üye gibi isimler alacaksınız. Böylelikle web sitemizdeki isminiz daha çok tanınacaktır.  Yine web sitemizin diğer web sitelerden farklı olarak  admine doğrudan mesaj atma butonu hizmeti vardır.  Her sayfada sağ alt köşede bulunacak olan butondan sitemizde meydana gelecek ve sizin gerçekleştiremeyeceğiniz her problemi admine doğrudan iletiminizi sağlayacaktır. Bu butonda facebook ya da googleden oturum açmanız gerekir. Daha sonra hangi üye olduğunuzu belirtmek için kendinizi tanıtın bölümüne isminizi veya rumuzunuzu yazarsınız ve son olarak admine iletmek istediğiniz mesajı yazıp gönderirsiniz.

Ekleyen: OkeyBuL Tarih: 13.02.2015 Okunma: 1583