OYUN için diğer yazılar

Okey Oynamak istiyorum , Bedava Okey Oyna

Okey Oynamak istiyorum  , Bedava Okey Oyna

Okey en zevkli oyunlardan bir tanesidir. Okey oynayarak üzerinizdeki stresi biraz olsun azaltabilirsiniz. İnternet üzerinde birçok okey sitesi bulunmasına rağmen size uygun kaliteli bir site bulmanız oldukça zordur. Her sitede okeyin birçok çok uygulaması bulunmamaktadır. Web sitemiz kaliteli bir okey sitesinde bulunması gereken tüm niteliklere sahiptir ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir sitedir. Burada sınırsız okey zevki yaşayabilir, yeni arkadaşlar edinebilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Sitemiz okey oyunlarımızı oynayabilmeniz için sizden hiçbir ücret talep etmemektedir. Buradaki amaç sizin hoşça vakit geçirmenizi sağlamak ve sizi stresten uzak tutmaya çalışmaktır.

Okey Oynamak İstiyorum

 

            Birçok kişinin mutlaka oyun oynamak için boş vakitleri bulunuyordur. Boş vakitlerinde kitap okuyanlar, spor yapanlar ve farklı aktivitelerde yer alanlar çok oluyor, fakat bugünlerde boş vakitlerinde okey oynamak istiyorum diyenler çok olmaya başladı. İnternet üzerinden, akıllı telefonlardan veya bir tane masa ve okey takımı varsa, masa başında dört kişi ile okey oynanabiliyor. Zevkli bir oyun olduğundan, oynamaya başladığınızda vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. Hatta o kadar hızlı geçiyor ki her şey, hangi vakit kaç tane tur oynadığınızı bile sayamıyorsunuz. Okey oynarken mutlaka yanınızda bir kalem ve kağıdın bulunması gerekiyor, çünkü okey oynarken kimin kazandığını öğrenmeniz için puanları her zaman kağıt üzerinde düşürmeniz gerekiyor.

            Okey aslında çok basit bir oyundur ve tek yapmanız gereken, okeyin kurallarını çok iyi bilmek ve yanlış hamleler yapmamak. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece, en güzel şekilde okey oynayabilirsiniz. Okey artık çok yaygınlaşmış bir grup oyunudur. Gençlerden yaşlılara kadar herkesin oynadığı bir oyundur. İnternete okey yazdığınız zaman, okey oyununu barındıran bütün web sitelerinin linkleri karşınıza çıkacaktır. İnternetten hem düz okey oynayabilirsiniz, hemde 101 okey oynayabilirsiniz. Her ikiside aynı okey oyunlarıdır, fakat 101 okey oyununu oynarken biraz dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü bu versiyonda matematik oynuyor. Doğru hesap yapmanız ve hamleleri doğru yapmanız gerekiyor. Bir tane yanlış taş atarsanız, taşları açma şansınız yok olur ya da okey taşınız varsa ve onu atarsanız ceza alırsınız.

 

            Artık bilgisayarınızda, akıllı telefonlarda, tabletlerde ve her yerde okey oynayabilirsiniz. Okey oyununu oynamanın herhangi bir zamanı veya yeri yoktur. Yeterki bir bilgisayarınız, akıllı telefonunuz veya tabletiniz olsun. Bilgisayarda okey oyna diye araştırdığınızda bilgisayara okey oyununu yükleyebilecek birçok programlar bulabileceksiniz. Okey hem vakit geçirebileceğiniz, hem arkadaşlarınız ile beraber güzel bir zaman geçirebileceğiniz, sohbet ederek oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun türüdür. Türkiye’ye özgü bir masa oyunudur, fakat teknoloji ve internet sayesinde artık neredeyse dünyanın her yerinde oynanmaktadır. Özellikle teknolojik aletlerin içerisinde olduğu zaman rahatlıkla istediğiniz yerde istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Basit ama dikkatli oynamanız gereken bir oyundur.

EN KALİTELİ OKEY BURADA

 Okey en zevkli oyunlardan bir tanesidir. Okey oynayarak üzerinizdeki stresi biraz olsun azaltabilirsiniz. İnternet üzerinde birçok okey sitesi bulunmasına rağmen size uygun kaliteli bir site bulmanız oldukça zordur. Her sitede  okeyin birçok çok uygulaması bulunmamaktadır. Web sitemiz kaliteli bir okey sitesinde bulunması gereken tüm niteliklere sahiptir ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir sitedir. Burada sınırsız okey zevki yaşayabilir, yeni arkadaşlar edinebilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Sitemiz okey oyunlarımızı oynayabilmeniz için sizden hiçbir ücret talep etmemektedir. Buradaki amaç sizin hoşça vakit geçirmenizi sağlamak ve sizi stresten uzak tutmaya çalışmaktır.

         Web sitemizde oyun oynamak için üye olmanız şartı da aranmamaktadır. Dilerseniz misafir oyuncu olarak dilerseniz üyelik girişinizi yaparak sitemizin çeşitli uygulumalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca sitemiz Türkiyede ve Dünyada yaşananan son dakika haberlerini, spor haberlerini size anında ulaştıracaktır. Sitemizde bulunan oyunları telefonlarınıza da son derece basit bir şekilde indirebilirsiniz. Oyunlarımız düşük boyutları nedeni ile telefonunuzda en ufak sorun dahi oluşturmayacaktır. Düşük boyutu nedeni ile oyun oynarken kasma,donma ya da oyundan çıkma gibi can sıkıcı problemlere neden olmayacaktır. Okey oyunlarımızı telefonlarınıza indirerek işyerinizdeki boş zamanlarınızda, toplu taşıma araçlarında ya da uzun yolculuklarınızda kolayca oynayabilirsiniz. Böylece okey oyunlarına her yerden ulaşmıl olursunuz.

     Her ilden insanların buluştuğu sitemizde her yaştan okey oyuncusuna rastlanabilmektedir. Okey oynarken ne denli eğlenebileceğiniz tamamı ile karşınızdaki rakiplere bağlıdır. Şayet ileri düzey bir okey oyuncusu iseniz acemi oyuncularla oynamak sizi sıkabilir. Ya da acemi düzey oyuncusu iseniz üst düzey oyuncularla oynamak size pek zevk vermeyebilir. Merak etmeyin biz bu sorunuda sizler için düşündük ve çözdük. Bu sorunu çözmek için sitemiz ayrı ayrı kategorilere ayrılmıştır. Ayrıca sitemiz tarafından oluşturulan sıralama ile kendinize uygun seviyede oyuncular bulabilirsiniz. Sitemiz okey oyunları sırasında verdiği müzik keyfi ile oyuncularının daha çok eğlenmelerini sağlamaktadır. Sizde hemen sitemize giriş yaparak buradaki oyunları ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ayrıca okey oyunları sırasında tanıştığınız arkadaşlarla sohbetler ederek sosyal hayatınızı da es geçmemiş olursunuz.

Facebook Okey

 

            Günlük milyonlarca kişinin girmiş olduğu web sitesi facebook olmaktadır. Bir kişinin bazen birden fazla hesabı olunca, sürekli olarak facebookta gezebiliyor. Facebook sadece paylaşımlar ve mesajlar gönderebileceğiniz bir yer değil, aynı zamanda oyunlarda oynayabiliyorsunuz. Her gün yeni oyunlar çıkmaktadır ve herkes yeni oyunları anında deniyor. Facebook’ta bulabileceğiniz oyunlardan bir tanesi ise Facebook Okey olmaktadır. Oyuna girdiğiniz zaman içeride yüzlerce oyuncular olacaktır. Kimi oynayanlar, kimi ise oyuncu arayanlar olacaktır. Sisteme girdiğinizde size anında davet gönderenler olabilir. Daveti kabul edip etmemek tamamen size kalmış. Facebook okey oynamak eğlenceli oluyor, fakat elbette canlı oynayabilmek çok daha keyifli olmaktadır. Facebook’ta sürekli olarak her gün okey oynayabilir ve günlük ödüller kazanabiliyorsunuz.

            Dünya çapında kabul edilmiş ve herkesin sevgilisi olan, herkesin milyonlarca paylaşımlar yaptığı size facebook olmaktadır. Facebook’tan istediğiniz resimleri paylaşabiliyor, mesajlar yazabiliyor ve aynı zamanda oyunlar oynayabildiğiniz için, yapacağınız hiçbir şey yoksa bile Facebook’a girebiliyorsunuz. Artık gündemde olan her şeyi facebook’ta bulabiliyorsunuz. Gerek haberler, gerek videolar, fotoğraflar, özel mesajlar ve ne ararsanız var. Facebook hesabınız varsa, günlük hiç sıkılmanıza gerek kalmıyor. Elbette her şey facebook değil, fakat birçok şeyi buradan yapabiliyorsunuz. İstediğiniz dosyalar varsa Facebook’tan alıp gönderebiliyorsunuz, kendi duvarınıza birçok bilgi paylaşabiliyorsunuz ve en önemlisi okey gibi birçok oyunlar oynayabiliyorsunuz. Eskiden çok fazla Facebook’te okey oynayanlar yoktur, fakat artık birçok kişi bulunmaktadır.

            Günlük olarak Facebook’a girerek okey oynayanlar oluyor. Bazıları bir defa girdikten sonra günler, hatta yıllarca girmeyebiliyorlar, fakat okey oynamadan duramayanlar mutlaka her gün girerek birkaç el oynuyorlar. Facebookokey tamamen farklı bir dünya haline gelmiştir. Facebook’ta bulabildiğiniz bütün okey oyunlarında mutlaka en az yüz kişi bulunmaktadır. Facebook’tan okey oynamak ne kadar kolay diye soracak olursanız, aslında canlı olarak oynamaktan çok daha kolaydır, çünkü ayarlamaları kendiniz yaparak oynayabiliyorsunuz. Hesaplamanıza gerek kalmıyor ve bilgisayar bütün hesapları yaptığı için sizin yapmanız gereken sadece doğru taşları atmak ve ceza yememek olması gerekiyor. Bazen dalgın olup yalnış oynayabilirsiniz, fakat her zaman attığınız adıma dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Bedava Okey Oynama

 

            Herkes bir şekilde bilgisayar veya telefonundan bedava oyunlar oynamak ister. Malum internet ve teknoloji olduğundan beri, herkes oyun veya sanal dünyası peşinde. Bedava oyun oynamakta herkesin işine geliyor. Akıllı telefonlarınıza facebook ve diğer uygulamaları yüklediğiniz sürece, yine her şekilde farklı oyunlar oynayabiliyorsunuz. Bedava okey oyunu oynayabilmekte herkes için en güzeli. Okey Türkiye genelinde çok yaygın bir masa oyunu olup artık internet üzerinden de oynanabildiği için, herkes rahatlıkla girip saatlerce okey masalarında oturabiliyor. Basit bir oyundur, fakat oyunu çok iyi takip etmeniz lazım. Oyunu takip etmediğiniz sürece, rahatlıkla bütün puanlarınızı kaybedebilirsiniz. Bedava okey oynayarak sadece çipler, dolayısıyla sanal para veya puanlar kazanıyorsunuz.

            Sizinde internetiniz varsa veya tablet ya da akıllı telefon, anında yükleyip okey oynamaya başlayabilirsiniz. Sadece okeyin kurallarını öğrenmeniz gerekiyor ve aynı zamanda dikkatli adım atmanız gerekiyor. Okeyde eğer yanlış veya işler taş atarsanız ya da en kötüsü, okey oyunlarında önemli olan okey taşını atarsanız ceza yersiniz. Bunun olmaması için, oyunu dikkatlice takip etmeniz gerekiyor. Bedava okey oyunu oynayabilmek elbette güzel ama çok fazla kaptırmayın ki işlerinizden olmayın veya halletmeniz gereken işlerden uzaklaşmayın. Artık herkes otobüs beklerken, sıra beklerken veya mola verdiği zaman tabletini ya da telefonunu eline alarak okey oynamaya başlıyor. Hatta dahada ilginç olan tarafı, okey oynayabilmek için mola saatini bekleyenler bile oluyor.

            Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan internete girerek bedava okey oyna diye yazdığınızda karşınıza yükleyebileceğiniz birçok seçenekler çıkacaktır. Birçok telefonlar android sistemi ile çalıştığı için oyun anında yüklenecektir. Bilgisayarda oynamak istediğinizde yüklemenize gerek yok. Direkt olarak facebook ve benzeri web sitelerine girerek kendi hesabınızdan rahatlıkla oynayabilirsiniz. Eskiden okey oyunu nedir diye sorduğunuz zaman bilmeyen çok kişi vardı, fakat artık neredeyse herkes biliyor. Kadın erkek fark etmeksizin, herkes okey oynuyor. Kimi evine okey takımı alıp arkadaşlarınız çağırıyor, kimi ise internette okey oyununda buluşup oyunlarını oynuyorlar. Eğlenceli bir oyundur ve çok fazla rekabete girebileceğiniz bir oyun olmaktadır. Sizde oynamaya başlayın ve herkesin neden okeyi bu kadar çok sevdiğini anlayacaksınız.

Ekleyen: OkeyBuL Tarih: 13.02.2015 Okunma: 4832